Lekebergs Revysällskaps stora ABBA-helg närmar sig och nu är platserna på Sparbanksbörsen i Fjugesta till lördagen 3 maj slut. Men fortfarande finns möjlighet att boka gratis platser till 4 maj klockan 17.00.

Mamma Mia – vilken kväll! är en hyllning, inte bara till ABBA, utan också till andra alldeles underbara artistiska hjärnor.

Det handlar om vikten av inkludering och allas lika värde på och utanför scenen. Om betydelsen av att ha ett musikaliskt sammanhang och möjligheten att få skapa tillsammans. Vi bjuder på en konsert i två akter där vi frossar i ABBAS odödliga låtskatt men också får en föraning om vad framtidens talanger har att ge – om de bara får chansen!

Medverkande: Milla Mortyr, Annika Gelin, Magnus Andersson, Åsa Medin, William Berggren, Wendla Thorstensson, Linnea Englund, Kajsa Söderberg, Johan Deile, Mikael Strömberg, Anneli Brånsgård, Anna-Malin Elvbring, Lena Jurland, Carina Holmberg, Erik Neogard, Frida Gelin, Martina Holmberg och Philip Jurland.

På grund av att det är gratis och att vi räknar med att det kommer många besökare, måste man boka plats antingen via mejl: info@lekebergsrevyn.se eller på telefon: 0768-22 93 00.

* I ett tidigt skede gick vi ut med att det inte krävdes någon bokning till den 3 maj. Därför har vi ett antal obokade platser denna kväll till dem som fått den felaktiga informationen och inte anmält sig.

OBS! Insläpp från klockan 18:30 på lördagen och från 16:30 på söndagen.

Fri entré.

Insamling till Bilda Svealands Funkisverksamhet.